KP mládeže v šachu - rapid

V sobotu 21.5. se konal ve Žďáře nad Sázavou Krajský přebor mládeže v rapid šachu. Pod hlavičkou Spartaku Velká Bíteš se zúčastnilo 8 talentovaných dětí. Konkurence byla v této prestižní soutěži velmi vysoká, téměř 80 dětí. Kromě titulu přeborníka kraje se hrálo i o postup na celorepublikové finále.

Naše děti přistoupily k soutěži velmi odpovědně. Soustředěně bojovaly ve svých kategoriích a bylo vidět, že přes svůj nízký věk mají hodně zkušeností a slušně natrénováno. Na výsledky můžeme být právem hrdi. Pro naše město jsme získali dvě stříbrné a dvě bronzové medaile: Štěpánka Blažková - stříbrná v kategorii dívky do 12 let, Josefína Blažková - stříbrná v kategorií dívky do 10 let, Ladislav Vojtěch - bronzový v kategorii chlapci do 14 let a Adam Ošmera - bronzový v kategorii chlapci do 10 let.


Šachy jsou sport, který má ve Velké Bíteši mnohaletou tradici. V práci s mládeží patříme k nejaktivnějším klubům kraje. Díky podpoře TJ Spartak, zájmu rodičů a práci dětí se pravidelně účastníme krajských i celorepublikových soutěží.

Šachy jsou pro někoho zábava, pro jiného příjemně strávený čas, pro někoho sport, který lze hrát na vysoké úrovni i v pokročilém věku. Dětem ale kromě jiného zlepšuje paměť a soustředění, stimuluje logické myšlení a řešení abstraktních problémů. Děti, které hrají šachy, mají ve škole lepší prospěch. Proto jsem přesvědčen, že práce s dětmi v našem oddíle je důležitá a má smysl. Co se týče mládežnicích soutěží, tak tam vidím velký potenciál k dalším úspěchům.


S šachovým pozdravem


Ladislav Vojtěch starší