Teqball - Evropské hry Krakow

Evropské hry 2023 - jednotlivci

Jako první naše hráčka zasáhla do bojů Iva Buřvalová, která nastoupila proti hráčce z Portugalska. První a hned klíčové utkání o postup ze sk.!!! Jasnou favoritkou byla hráčka z Rumunska, která nakonec celý turnaj vyhrála. Ze čtyřech skupin postupovaly vždy dvě nejlepší hráčky.. Iva po vynikajícím výkonu zvítězila 12:11 a 12:11 a udělala tím velký krok na cestě mezi posledních 8 nejlepších. Po porážce od rumunské favoritky si poradila s hráčkou ze Slovenska a potvrdila tak postupem ze sk. obrovský úspěch pro ČR.. Ve čtvrtfinále narazila na pozdější finalistku z Francie a i když bojovala jako lev, tak byla tato vynikající francouzská hráčka již nad její síly.. Tímto krásným umístěním upoutala pozornost médií a následně se při několika rozhovorech a reportážích svým vystupováním a projevem zasloužila o velkou propagaci našeho sportu.  Iva si při plnění mediálních povinností počínala tak, jako kdyby před kamerou stála každý den.. Svým projevem na poli mediálním tak našemu sportu zajistila další velké vítězství!!! 

Po Ivě se do bojů zapojil další hráč z ČR - Petr Bubniak.. Postupový klíč byl tvrdý - 7 sk. a pouze vítězové a jeden nejlépe umístěný na druhém místě postoupí mezi nejlepších 8.

Náš hráč si ve velice kuriózním prvním utkání ( věkový rozdíl mezi hráči byl 30 roků)  poradil s hráčem z Albánie hladce 12:1 a 12:4 a čekalo ho na centrkurtu klíčové utkání proti velkému favoritovi ze Srbska - několikanásobnému zlatému medailistovi z MS a aktuálně jedenáctému hráči světového žebříčku jednotlivců. Po vedení 6:3 v prvním setu ale přišlo několik chyb našeho hráče a toho dokázal srbský favorit využít a otočit průběh prvního setu na 7:12. Ve druhém setu český hráč zlepšenou hrou za hlasité podpory našich fanoušků zvítězil 12:7. 3. set začal lépe srbský hráč, když postupně navýšil vedení na 6:2. Následně došlo ke svalovému zranění našeho hráče, který sice po dlouhém ošetřování a nedoporučení lékařů utkání dohrál( existovala šance postoupit jako nejlepší ze druhého místa) , ale zkušený srbský hráč si již vítězství pohlídal - 4:12.

Následně se ale naše výprava dozvěděla, že ve druhé sk. hráč Chorvatska v posledním utkání proti hráči Ukrajiny nenastoupil (kontumace 0:12, 0:12) a díky tomuto výsledku postoupil mezi 8 ukrajinský hráč.

Hráč TJ Spartaku Velká Bíteš tak celkově obsadil 9. místo.

V kategorii mužských dvojic postoupila dvojice Flaks, Bubniak Petr st. ze sk. jako vítěz, 

když zdolala postupně Chorvatsko 2:0 a následně o postup i silné Dánsko 2:0.

Ve čtvrtfinále pak po prvním hladce prohraném setu naši hráči podlehli až v koncovce druhého setu10:12 proti čtvrtému páru světového žebříčku z Rumunska.

Hráči ČR tak obsadili krásné 5. místo ...

Stejného umístění dosáhla i naše děvčata, kterým chyběl kousek, aby se přes domácí Polsko probojovala mezi poslední čtyři týmy..

Nějvětšího úspěchu dosáhl náš MIX Zachová, Flaks - krásné 4. místo !!! 

A celkové resumé ?

Po několikaměsíční dřině jsme posunuli naši zem definitivně mezi světovou teqballovou špičku(1x 4.místo a 3x 5.místo).Zázemí a podmínky nám ČOV vytvořil perfektní, žili jsme tady týden jako jedna velká rodina.. Velké díky patří všem lidem kolem nás, kteří se o nás starali a vytvořili nám takové podmínky, že jsme se mohli v klidu a pohodě soustředit na své výkony..

Společně s Ivou  Buřvalovou, Gabrielou Zachovou a Lukášem Flaksem jsme zúročili měsíce tréninků a tvrdé dřiny a přetavili je i ve skvělé výsledky ..Obrovské díky patří i všem, co nás podporovali v ČR, i přímo v Krakówě !

Opět musíme poděkovat svým klubům ( TJ Spartak Velká Bíteš a TJ Sokol Družba Suchdol ), za tréninkové zázemí a podmínky, bez kterých bychom takových výsledků jen těžko dosahovali...

Fotogalerie zde