Teqball - 3. kvalifikační turnaj na EH Madrid

Teqballový turnaj v Madridu přivítal rekordní počet účastníků.. Jednotlivci - Petr Bubniak z TJ Spartak Velká Bíteš se probojoval ve velice krutém KO sytému ze 105 účastníků až na 9. místo, když postupně zdolal hráče z Portugalska Felipeho Gonzalese, následně v derby dalšího hráče z ČR Romana Lamberta 2:0, o postup do TOP 16 favorita z Tuniska 2:1. O postup do TOP 8 již nenašel recept a  dostatek sil na nepříjemný styl hráče z Dánska a podlehl 0:2 na sety. Pro hráče Spartaku je to ale v takové konkurenci obrovský úspěch, který nikdo nečekal.. V TOP 16 ukončil svoji cestu turnajem i další hráč z ČR Matěj Kubový (Teqbulls Choceň). 

V kategorii ženských dvojic dosáhly obrovského úspěchu Iva Buřvalová a Zachová Gabriela (TJ Sokol Družba Suchdol z.s.) Děvčata obsadila nádherné 5.místo. O postup do TOP 4 naše dvojice potrápila favoritky z Maďarska a i když prohrála, z turnajem se rozloučila se vztyčenou hlavou..

V kategorii MIX se již ve skupině s turnajem rozloučila dvojice Iva Buřvalová, Maťko Biroš(TJ Sokol Družba Suchdol z.s.),

když o přímý postup do TOP 16 podlehla dvojici ze Španělska 0:2 na sety. Náš elitní pár G. Zachová, Lukáš Luckies Flaks (TJ Sokol Družba Suchdol z.s.) dle předpokladu vyhrál svoji skupinu a čekal v TOP 16 na soupeře ze druhých míst. Bohužel ale postupovalo 11 vítězů skupin a jen 6 z míst druhých.. Los byl krutý.. Přisoudil našemu  páru vítěze sk. z Maďarska.. Naše dvojice podlehla 0:2 na sety, když ve druhém setu Maďaři otočili set až v koncovce ze stavu 8:11 na 12:11. Bylo to nádherné utkání, kde chyběl opravdu jen kousek.. Je ale jen otázkou času, kdy naše dvojice tuto smůlu z koncovek prolomí, mají před sebou velikou budoucnost .

V kategorii dvojic obsadil pár Flaks, Bubniak (TJ Sokol Družba Suchdol z.s., TJ Spartak Velká Bíteš) 9. místo, když o postup do TOP 8 proti Arménii v koncovce třetího setu udělal nekolik nevynucených chyb. O postup do TOP 16 svedl velkou třísetovou  bitvu se šťastným koncem s párem z Rumunska.

Poslední zastávkou série 4. kvalifikačních turnajů na EH v Krakówě bude od 28.3. černohorská Podgorica.

Fotogalerie zde