Teqball - Světová série Kraków

Ve dnech 15.-18.9. 2022 proběhl v polském Krakówě další ze série turnajů - Světová série - což je po MS druhá nejkvalitnější akce. Náš zástupce Petr Bubniak st. nastoupil ve dvojicích opět s Lukášem Flaksem ( TJ Družba Suchdol z.s.) a v mixu s Ivou Buřvalovou ze stejného klubu..

Ve dvojicích mužů již podle tradičně tvrdého postupového klíče - pouze vítěz skupiny jde do KO fáze.

České dvojici přisoudil los velice kvalitní týmy z Maďarska a domácího Polska. V prvním utkání skupiny v měření sil zvítězila dvojice z Maďarska těsně až v koncovce třetího setu a bylo tak jasné, že dvojice z Česka bude muset ve svém prvním utkání na turnaji bezpodmínečně zvítězit. 

Po lehce vyhraném prvním setu se našim hráčům přestalo dařit a o osudu utkání rozhodl až třetí set..

V něm byla naše dvojice od začátku lepší a zvítězila 12:8.

Dvojice Polska udělala v útočné fázi mnoho chyb a naši hráči po vítězství 2:0 postoupili ze sk. mezi nejlepších 16 týmů světa ..

O postup mezi nejlepších 8 týmů nás čekal elitní pár z Polska ( Franczuk, Pokwap).

Našim hráčům se nedařilo podání a první set ovládla dvojice z Polska.

Ve druhém setu po zlepšeném výkonu zvítězila naše dvojice a rozhodnout tak musel třetí set..

V něm od začátku naši hráči udělali mnoho chyb v útočné fázi a za stavu 4:11 měla dvojice z Polska 7 mečbolů..

Neskutečným závěrem se ale českým hráčům podařilo snížit až na 10:11, když na 9:11 a 10:11 skóroval Lukáš Flaks tvrdým smečovaným servisem a donutil tým z Polska k time outu. Bohužel  po minutové přestávce Lukášův tvrdý servis o několik centimetrů minul stůl a po druhém lehkém podání dvojice z Polska utkání ukončila..

V kategorii mixů se páru Buřvalová Iva, Bubniak Petr st. nepodařilo postoupit ze sk., když podlehl v rozhodujícím utkání proti páru z Polska 0:2 na sety ( 7:12, 10:12 ).

Foto z turnaje zde