Evropské hry - 1 kvalif. turnaj Budapešť

Ve dnech 29.9.-2.10. proběhl v  Budapešti první kvalifikační turnaj na EH v Krakówě, kam se kvalifikuje 15 nejlepší zemí Evropy po sečtení výsledků ze čtyřech kvalifikačních turnajů..Turnaj byl součástí EUROPEAN TOUR - série evr. turnajů. Náš jediný zástupce z TJ Spartak Velká Bíteš Petr Bubniak st. nastoupil v kategorii dvojic s Lukášem Flaksem (TJ Sokol Družba Suchdol z.s.).Postupový klíč byl tvrdý - pouze vítěz ze čtyřčlenné skupiny postoupil do TOP 16. Dvojice Flaks, Bubniak postupně porazila dvojici z Rumunska a Litvy 2:0. V posledním utkání o přímý postup je čekala velice silná dvojice z domácího Maďarska. Ve velice vyrovnaném utkání rozhodoval až třetí set, kde hráči ČR prohrávali již 6:10, odvrátili několik mečbolů a v nejdelším utkání jejich kariéry nakonec zvítězili 19:17..O postup do TOP 8 je čekal maďarský pár z první světové desitky Csereklye- Kovacsfi, kde po lehce prohraném prvním setu  nedokázali  ve druhém hráči z ČR  zužitkovat vedení 8:5 a podlehli celkově 0:2 na sety.

V kategorii MIX dvojice Iva Buřvalová (TJ Sokol Družba Suchdol z.s.) a Petr Bubniak podlehla vždy až v koncovce třetích setů dvojici z Rumunska a Polska a postup do TOP 8 jim unikl jen o malý kousek..

Celkově hráči ČR v pořadí národů obsadili 6.misto a udělali tak velký krok k účasti na EH 2023 v Krakówě..